Düşük Kan Şekerinin Belirtileri Hakkında Bilgi

Kan şekeri Düşmesi Kan şekerinin normalin altına düşmesidir. İnsanın normal açlık kan şekeri 85-100 mg/ dl arasında seyir ederken, bu rakam toklukta 120-130 mg/ dl arasında seyir eder. Uzun süren açlık durumunda veya tokluk sonrasında - özellikle şeker ve unlu mamullerden zengin bir yemek yedikten 2-3 saat sonra kan şekerinin düşmesi sonucu hipoglisemi yaşanır. Aşırı terleme, çarpıntı, ellerde titreme, konsantrasyon kaybı, konuşma güçlüğü, sinirlilik, bulantı, aşırı acıkma hissi, tam bilinç kaybı ile hipoglisemi oluşur.

Düşük kan şekerinin belirtileri:
-Sinirlilik
-Titreme
-Yorgunluk
-Terleme
-Açlık hissi
-Baş ağrısı
-Bulanık görme
-Çarpıntı hissi
-Dikkat dağılması

Düşük kan şekeri nasıl tedavi edilir?

Kan şekerinizin aşırı düştüğünden şüphe ediyorsanız, kan şekerinizi ölçün. Bulduğunuz değer 70 mg/dl'den (veya doktorunuzun sizin için belirlemiş olduğu değerden) daha düşükse, kan şekeri düzeyini yükseltmek için hemen şekerli bir şeyler yemeniz gerekir.

Şeker, kandaki şeker düzeyinizi diğer besinlere kıyasla daha çabuk yükseltir.

Eğer kan şekeri düzeyinizin düşmüş olabileceğinden şüphe ediyor, ancak ölçüm yapamıyorsanız şeker içeren bir şeyler yiyin. Şüpheli bir durumda kan şekerini çok düşük düzeylerde bırakmaktansa, biraz fazla şekerli besin yemek daha güvenlidir.

kan şekeri düşüklüğü belirtileri, düşük şekerin belirtileri, düşük kan şekerinin belirtileri neler, kan şekeri düşmesi belirtileri, kan şekeri düşmesi nedir, kan şekeri düşmesi nedenleri, hipoglisemi, kan şekeri düşmesi
  • Ekleme Tarihi: 26.03.2012
  • Konu: Düşük Kan Şekerinin Belirtileri
Etiketler: .kan şekeri düşüklüğü belirtileri,.düşük şekerin belirtileri,.düşük kan şekerinin belirtileri neler,.kan şekeri düşmesi belirtileri,.kan şekeri düşmesi nedir,.kan şekeri düşmesi nedenleri,.hipoglisemi,.kan şekeri düşmesi,
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmadı...
Yorum Yapın
  • Adınız :
  • Yorum :
  • 2cd65a
  • Sol Taraftaki Kodu Giriniz
  • Gönder :

Populer Konular
Yorumlar

Sitede yer alan konular bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tavsiyesi veya tedavi yerine geçmez. Hastalık sorunlarınızın çözümü için mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Bu sitede yer alan bilgilerin uygulanmasından doğabilecek zararlardan sitemiz sorumlu değildir. Sitemide yazılan yazılar, çeşitli kaynaklardan derlenen makalelerdir. Makale sahibi iseniz ve yazılarınızı yayınlamamızdan rahatsızlık duyuyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.


www.sekerhastaligi.net - Copyright © 2010-2012
Şeker Hastalığı - Şeker hastalığı Belirtileri